אגודמדריכי הסקי והסנובורד בישראל
צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked

מאמרים

מדריך סקי כחול לבן (ברוח התקופה)
לא פעם נוכחנו שמוצר מסוים מתוצרת כחול לבן עדיף בכמה מונים על המוצר דומה מתוצרת חוץ. זאת מהסיבה הפשוטה – המוצר המקומי מותאם באופן מושלם לצרכן הישראלי, כאשר יוצריו מתחשבים בכל גחמותיו, מכירים ביתרונותיו ובחסרונותיו, וכמובן מחפשים גם את נקודות התורפה שלו.

קרא עוד
מאמר באנגלית מתוך גליון קיץ 2005 של המגאזין של BASI בנושא אימון הכושר הגופני לקראת בחינת ה-Eurotest כתנאי להדרכת סקי בצרפת: "שיפור הכושר הגופני לגולשי הסקי תחרותי דומה להרכבת פאזל - חתיכה אחת שחסרה מונעת השגת המטרה"קרא עוד
נהוג כיום לחלק את טכניקת הגלישה על השלג לשני סוגים: גלישה קונבנציונלית כפי שנלמדה עד לפני מספר שנים, וגלישת CARVING שהיא סגנון הגלישה המודרני אותו מלמדים כיום. בין שתי צורות הגלישה קיימת אינטראקציה, הן פועלות ביחד, עוזרות האחת לשניה, ומופיעות בצורה כזו או אחרת בזמן הגלישה.

לימוד הטכניקה מתבצע כמובן בזמן עונת הגלישה על השלג. ניתן לרכוש את המיומנות גם לפני ואחרי עונה הגלישה באולמות גלישה עם שלג מלאכותי הפועלים גם בקיץ או במדרונות עם שטיח פלסטי כדוגמת מדרונות הסקימולטור. מאמר זה מתייחס לחלק אחר של ההכנה לגלישה בשלג: ההכנה הפיזית והמנטלית לפני תחילת עונת הגלישה. מדובר בפיתוח יכולות ביו-מוטוריות כלליות וכן בפיתוח יכולות ביו-מוטוריות ספציפיות המתאימות לסקי שלג.
קרא עוד
ספרים, חוברות ומאמרים רבים מזכירים מספר גורמים אשר יש לפתח על מנת לאפשר גלישה ברמה גבוהה. גורמים אלו הם בדרך-כלל: כוח, כוח מתפרץ, כוח תגובה, סיבולת ספציפית, גמישות, מהירות, מהירות תגובה, קואורדינציה, שיווי משקל, תנועות דינאמיות, חיסכון באנרגיה ואחרים. מאמר זה מתרכז בשני גורמים אשר זוכים להתייחסות לא מספיק מעמיקה מצד גולשים רבים – שיווי משקל וקואורדינציה. התמקדות בעיקר בשיווי משקל, שהוא אחד המרכיבים החשובים בגלישת שלג, אם לא החשוב ביותר.

קרא עוד
סקי היינו אחד מענפי הספורט המהנים והמלהיבים ביותר. שלא כמו הרבה ענפי ספורט בהם חייבים להגיע לרמת מיומנות סבירה לפני שאפשר ליהנות מהם,סקי מציע הנאה מידית אפילו בשלבי הלימוד הראשונים.
מאמר זה לא תוכנן להיות מדריך מדעי וחד משמעי אלא מקור מידע ממנו תוכל להמשיך ולדלות מידע בתהליך הלימוד והשיפור העצמי. מאמר זה יעודד אותך לחקור, לחפש ולנסות מעבר לגבולות התנועה הבסיסית הנלמדת על ידי זיהוי מרכיבי המיומנויות בכל תנועה.
קרא עוד
ענף הסקי נעשה מקובל בקרב היוצאים לבלות חופשה בנוף המושלג מחוץ לגבולות הארץ. ואולם גולשים רבים נאלצים לסיים את חופשתם מוקדם מהצפוי, בשל פציעות. במאמר זה נסקור את הסיכונים הכרוכים בספורט זה, הפציעות האופייניות והגורמים להן. נמליץ על דרכי הימנעות מפגיעה וכיצד להתכונן לקראת המאמץ הגופני הנדרש לפעילות זו. גלישה נעימה!קרא עוד
עבור לתוכן העמוד