אגודמדריכי הסקי והסנובורד בישראל
צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
ציוד

ציוד הסקי התקדם מבחינה טכנולוגית בשנים האחרונות ללא היכר. המגלשיים קצרים יותר והנעלים נוחות יותר. שיפורים אלו מאפשרים לגולש המתחיל ללמוד מהר יותר ולגולש המנוסה להגיע לביצועים טובים יותר.

נעלי הסקי
נעלי הסקי בנויות משילוב של גוף פלסטיק חיצוני קשיח, חלק פנימי רך שלתוכו מכניסים את הרגל, ואבזמים על גבי גוף הפלסטיק לסגירה. הנעל נראית כמו מגף, והיא אינה מיועדת להליכה ממושכת. בקצה הקדמי והאחורי של הנעל ישנן בליטות שמאפשרות לקבע אותן למגלשי הסקי. גודל הנעלים נמדד כמידות נעלי הליכה רגילות. נעלי הסקי טובות הם מסוג custom fit, בהם פנים הנעל בנוי מחומר קשיח למחצה. לפני נעילת הנעל בפעם הראשונה מחממים את פנים הנעל לכרבע שעה ואח"כ ומכניסים את הרגל למשך מספר דקות נוספות. כך הנעל מקבלת את צורת הרגל האישית של הגולש ומונעים יבלות, פצעי לחץ ושפשוף. ניתן לחזור על תהליך זה אם צורת הרגל השתנתה במשך השנים.

מגלשיים
מגלשי הסקי המודרניים הם מסוג Carving. צורתם מוארכת: צרות במרכז ומתרחבות כלפי הקצוות. ליבת המגלשיים מעץ. חומרים סינטטיים אחרים עוטפים אותם מבחוץ. בצידי המגלשיים פסי מתכת מחודדים בזוית של עד 90 מעלות, הנקראים סכינים, או קאנטים. תחתית המגלשיים היא מפלסטיק ועליו שכבת וקס. על גבי המגלשיים מורכבים תופסנים שמטרתם לקבע את נעל הסקי למגלש. תופסנים אלו בנויים כך שבמקרה ונופלים, הנעל משתחררת מהמגלש באופן אוטומטי. כוון התופסנים הוא בהתאם למשקל הגולש, ומתבצע רק על ידי בעל המקצוע בחנות ההשכרה או מכירת המגלשיים.

למגלשיים שלוש מידות: אורך, רדיוס סיבוב, ודרגת קשיות. לגולשים המתחילים מתאימים מגלשיים בגובה העיניים, רדיוס של עד כדי 20 מטר למבוגר בגובה ממוצע, וקשיות גבוהה ככל האפשר: 7 עד 10. גולשים מנוסים משתמשים במגלשיים במידות אורך וקשיות דומות, ורדיוס סיבוב שמגיע עד כדי 12 מטר ופחות.

מקלות
מקלות הסקי בנויות מאלומיניום או חומר דומה. בקצותיהם פלסטיק למנוע שקיעת המקל בעת הנעיצה בשלג. בראש המקל ידית ורצועה לתוכה משחילים את היד. אורך המקל בהתאם לגובה הגולש, כאשר זרוע היד המחזיקה במקל היא ב-90 מעלות לאמה. תפקיד המקלות לעזור בסיבובים במדרונות תלולים, ולנוע במישור. לילדים ולמתחילים מומלץ לגלוש ללא מקלות בימי ההדרכה הראשונים.

קסדה
הקסדה היא פריט חובה לילדים. בשנים האחרונות היא הופכת לפריט אופנתי גם אצל מבוגרים. יתרונה הבטיחותי ברור. ברבות מחנויות השכרת ציוד הסקי הקסדה ניתנת ללא תוספת מחיר, אז למה לא?

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. טסט תגובה (9/04/2017 12:04:23)
עבור לתוכן העמוד